Product Description
Metal spring for 702972
Support spring for 702972 (Micro-insert N 13), 7.0x51.0 mm,
Features
- Recommended Applications: Micro-sampling in GC and HPLC
- Scope of Delivery: 100 x spring for 702972
- Hazardous Material: No Information available
Specifications
| Vial Category | Micro-insert |
| Vial Diameter | 7.0 mm |
| Vial Dimensions | 7.0 mm x 51.0 mm |
| Vial Height | 51.0 mm |
| Bottom Shape | Support spring for 702972 |
| Writing Patch | No |
| Nominal Diameter | N 13 |
| Storage Temperature | 15–25 °C / 59–77 °F |
| UOM (Unit of Measure) | PAC of 100 Piece(s) |