Product Description
Container f. vials N8/N9/N10/N11, 81 pos
Vial container, max. diameter 12 mm, 81 pos., with lid and divider, stackable
Features
- Recommended Applications: Storage;Transportation;In the lab;In the freezer
- Scope of Delivery: 1 x vial container for 1.5 mL vials
- Hazardous Material: No Information available
Specifications
| Nominal Diameter | N 8;N 11;N 9;N 10 |
| Storage Temperature | 15–25 °C / 59–77 °F |
| UOM (Unit of Measure) | PAC of 1 Piece(s) |
| Dimensions (LWH) | 130 mm x 130 mm x 45 mm |
| Hardware Material | Polypropylene (PP) |
| Integrated Divider | Yes |
| Max Vial Diameter | 12 mm |
| Suitable for Freezers | Yes |
| Positions | 81.0 |
| Stackable | Yes |
| Lid Included | Yes |